Běž domů, Ivane
Pondělí, 06 Červen 2016 12:31

Diskuse s Michaelem Kocábem a historikem Prokopem Tomkem o odchodu sovětských vojsk a ruské stopě 25 let poté. Jak se tehdy vyjednávalo a jaké problémy se musely překonat? Co předcházelo a jaké byly následky? Je třeba se Ruska stále obávat a proč? 8. 6. 19:00, Městské divadlo Zlín - Studio Z.

Celý článek...
 
Hlava nehlava
Sobota, 04 Červen 2016 14:37

Ve čtvrtek 9. června se uskuteční diskuse o kontroverzních krocích hlavy státu s lidmi, kteří se proti nim rozhodli vymezit - Liborem Grubhofferem (biologem, pedagogem, donedávna rektorem Jihočeské univerzity) a Terezii Kaslovou (novinářkou, vnučkou Ferdinanda Peroutky). Do diskuse o jednání prezidenta se zapojí i socioložka Jiřina Šiklová.

Celý článek...
 
Odchod sovětských vojsk
Čtvrtek, 02 Červen 2016 19:49

Právě před 25 lety zachytila fotografka Dana Kyndrová atmosféru odchodu sovětských vojsk. Důležité momenty stojí za to připomínat, obzvlášť s ohledem k událostem na Ukrajině. Výstavu fotografií otevíráme 8. června v 17 hod. na zlínském zámku. Stránka výstavy.

 
Zdena Mašínová a Koncert pro Kotlinu
Sobota, 28 Květen 2016 12:45

Pozvání do diskuse na Koncertu pro Kotlinu 10. 6. přijala také Zdena Mašínová. Co asi bude říkat na píseň o svém otci Tři králové? Těšíme se na ten moment asi stejně jako kapela Epy de Mye. Večerem k připomenutí těch, kteří dokázali bojovat za naši svobodu, zakončíme letošní Zlínské jaro.

Celý článek...
 
Program festivalu
Středa, 18 Květen 2016 19:43

Zveřejnili jsme program Zlínského jara 2016. Festivalu se zúčastní Libor Grubhoffer, Terezie Kaslová, Michael Kocáb, Zdena Mašínová, Jiřina Šiklová, Jan Urban a Jiří Zajíc. Na zámku otevřeme výstavu Odchod sovětských vojsk, v divadle výstavu Normální je pomáhat a na závěr uspořádáme Koncert pro Kotlinu.

 
Neziskové organizace na Zlínském jaru
Úterý, 19 Duben 2016 18:33

Zapojte se do realizace Zlínského jara! Prezentovat svoji činnost můžete na výstavě Normální je pomáhat v Městském divadle. Bližší informace naleznete ve zveřejněném textu výzvy.

 
Zlínské jaro 2016, 8. - 10. června
Neděle, 10 Duben 2016 13:34

Přípravy 6. ročníku festivalu demokracie a občanské společnosti jsou v plném proudu. Zlínské jaro bude tentokrát věnováno 25. výročí odchodu sovětských vojsk, posunuli jsme proto termín do června. Na programu budou diskuse o médiích, euforickém období počátku 90. let, aktuálních tématech, ale i chování lidí v kritických momentech naší historie. Připravujeme výstavu dokumentující právě odchod sovětských vojsk a také tradiční prezentaci neziskových organizací Normální je pomáhat.

 
Tečka za Zlínským jarem 2015
Neděle, 31 Květen 2015 14:38

Zlínské jaro 2015 je za námi. Poslední tečkou je dnešní deinstalace výstavy Normální je pomáhat. Děkujeme všem, kteří se na letošním 5. ročníku festivalu podíleli a pomohli s jeho realizací. Zároveň děkujeme všem příznivcům festivalu, kteří zavítali na nějakou část programu. Nově jsme přidali fotky z celé akce. Děkujeme autorům fotografií Petrovi Jurčovi a Markovi Dostálkovi. Finišují také práce na záznamech z diskusí, co nevidět je zveřejníme.

 
Výstava Listopad 89´
Úterý, 12 Květen 2015 13:16

Nenechte si ujít výstavu Listopad 89´, která zaplňuje 7 sálů a místností zlínského zámku (prostory býv. muzea). Obsahuje fotografie z dění ve Zlíně a v Praze, dobové plakáty, videozáznam ze zlínských demonstrací a také příběhy lidí z různých zemí, které poznamenal totalitní režim. Výstava potrvá do 21.5., otevřeno denně od 9 do 17 hod. Bližší info.

 
O čem sní muži
Sobota, 09 Květen 2015 13:10

9.5. zakončíme Zlínské jaro projekcí dokumentu Olgy Sommerové "O čem sní muži" ve Studiu Z. Následná diskuse bude tematicky navazovat. Olga Sommerová se kvůli zdravotním komplikacím bohužel nebude moci diskuse zúčastnit. Ženský prvek ale nakonec chybět nebude, Olgu totiž zastoupí socioložka Jiřina Šiklová. Dalšími diskutujícími budou skvělí muži: Petr Kolář (bývalý velvyslanec ČR v Rusku a v USA), Vlastimil Ondra (učitel, vedoucí folklórních souborů, muzikant), Petr Michálek - ředitel divadla. Jedná se o volné pokračování loňského programu O čem sní ženy.

 
<< Začátek < Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 Další > Konec >>