Novinky z příprav
Sobota, 13 Duben 2013 17:47

V úterý 16. dubna se v Divadle Husa na provázku slavnostně deinstaluje Srdce pro Václava Havla a o den později doputuje na zlínský zámek, kde bude 8. května opět postaveno. Petr Oslzlý (ředitel Centra experimentálního divadla) přijal pozvání na zahájení Zlínského jara. V pátečním programu přibyla diskuse o zdravých občanských postojích a svobodnému přístupu k informacím připravovaná ve spolupráci s Transparency international.

 
Výzva pro NNO ve Zlínském kraji
Čtvrtek, 21 Březen 2013 13:52

V rámci programu Zlínského jara se rozhodlo zapojit již na dvacet neziskových organizací, ať už formou výstavy Normální je pomáhat, prezentací na nám. Míru nebo účastí v pracovní sobotu. Pokud se chcete se svou organizací také připojit, podrobné informace naleznete zde.

 
Zlínské jaro 2013
Čtvrtek, 07 Únor 2013 20:49

Přípravy Zlínského jara 2013 jsou v plném proudu. Opět chystáme výjimečné diskuze, výstavy a další aktivity. První festivalový den 8. května nese název "Srdce pro Václava Havla". Připravujeme vernisáž výstavy fotografií ČTK spolu s odhalením voskového srdce vytvořeného ze svíček z pietních míst, kde lidé uctili památku V.H. Divadlo Na tahu přijede do Zlína s hrou Protest a následovat bude diskuze o tvorbě Václava Havla, divadle a životě.

 
Poslední dny výstavy Rituály normalizace
Pondělí, 28 Květen 2012 21:55

Již jen do čtvrtka 31. května budete moci navštívit výstavu Rituály normalizace. (Školy mají možnost po domluvě zavítat na výstavu i v pátek 1. června.) Výstavu již navštívilo přes 500 lidí a mnozí zanechali báječné vzkazy v knize návštěv. Děkujeme za ně!

 
Fotogalerie 2012
Čtvrtek, 10 Květen 2012 21:55

Fotky ze Zlínského jara 2012 jsou zde. Nestihli jsme ovšem dokumentovat vše, pokud nám pošlete své fotografie, obzvlášť ze Dne pracovního a Dne svátečního, velice rádi je přidáme na stránky!

 
Program v Den sváteční
Středa, 02 Květen 2012 23:36

Nedělní program na nám. Míru v Den sváteční bude od 10:00 do 18:00 patřit prezentacím, aktivitám a hrám připraveným neziskovými organizacemi. Od 12:00 započně i program na pódiu, kde budou koncerty kapel Pass, Žamboši a Epy De Mye, mezi nimiž proběhnou i taneční, žonglérská či hudební představení organizací.

 
Lokality v Den pracovní
Neděle, 29 Duben 2012 10:12

Aktualizovali jsme informace o lokalitách úklidů v Den pracovní. Ať už jste jednotlivci nebo organizace, máte možnost se zapojit. Den pracovní je především symbolický způsob, jak aktivně a dobrovolnicky pomoci své obci. Cílem je posílit v lidech pocit odpovědnosti a propojit jednotlivé organizace a komunity.

 
Paní Meda Mládková se nezúčastní
Čtvrtek, 26 Duben 2012 21:12

Z Muzea Kampa dorazila zpráva o nemoci, která zabránila paní Medě Mládkové v návratu z pobytu v USA. S velkou lítostí tak musela zrušit svůj program, včetně diskuze "Umění za hranicemi" na Zlínském jaru. Vzniklou situaci řešíme, ale především přejeme paní Mládkové brzké uzdravení. Účast v diskuzi již potvrdil scénograf, architekt, malíř, grafik, designér a pedagog Petr Kolínský, který otevíral loňskou výstavu Cenzurováno. Další host Roman Franta připravuje zajímavou projekci dokumentující umění na hranici a za ní.

 
Svoboda ve filmu
Sobota, 21 Duben 2012 17:38

Přidali jsme program projekcí filmů v Den tvůrčí. Polské filmy bude komentovat filmová kritička Beata Dżon, íránské pak režisér Said Manafi. Odpoledne bude patřit filmům skautským a večer se uskuteční zlínská premiéra filmu Olgy Sommerové "Věra 68".

 
Plakáty ke stažení
Sobota, 21 Duben 2012 17:22

Na stránce Média si můžete stáhnout plakáty Zlínského jara. Budeme velice vděční, pokud je budete dále šířit emailem, případně je vytisknete na nástěnku vaší organizace, instituce, firmy, ...

 
<< Začátek < Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 Další > Konec >>