Hořící keř a Zlínské jaro
Středa, 01 Květen 2013 20:56

V diskusi Totalita ve filmu bude hostem také Štěpán Hulík, scénárista Hořícího keře. Místo Jiřiny Šiklové se diskuse Cesty občanské společnosti zúčastní spisovatelka Eda Kriseová, která byla po převratu také mluvčí Občanského fóra.

 
Novinky z příprav
Sobota, 13 Duben 2013 17:47

V úterý 16. dubna se v Divadle Husa na provázku slavnostně deinstaluje Srdce pro Václava Havla a o den později doputuje na zlínský zámek, kde bude 8. května opět postaveno. Petr Oslzlý (ředitel Centra experimentálního divadla) přijal pozvání na zahájení Zlínského jara. V pátečním programu přibyla diskuse o zdravých občanských postojích a svobodnému přístupu k informacím připravovaná ve spolupráci s Transparency international.

 
Výzva pro NNO ve Zlínském kraji
Čtvrtek, 21 Březen 2013 13:52

V rámci programu Zlínského jara se rozhodlo zapojit již na dvacet neziskových organizací, ať už formou výstavy Normální je pomáhat, prezentací na nám. Míru nebo účastí v pracovní sobotu. Pokud se chcete se svou organizací také připojit, podrobné informace naleznete zde.

 
Zlínské jaro 2013
Čtvrtek, 07 Únor 2013 20:49

Přípravy Zlínského jara 2013 jsou v plném proudu. Opět chystáme výjimečné diskuze, výstavy a další aktivity. První festivalový den 8. května nese název "Srdce pro Václava Havla". Připravujeme vernisáž výstavy fotografií ČTK spolu s odhalením voskového srdce vytvořeného ze svíček z pietních míst, kde lidé uctili památku V.H. Divadlo Na tahu přijede do Zlína s hrou Protest a následovat bude diskuze o tvorbě Václava Havla, divadle a životě.

 
Poslední dny výstavy Rituály normalizace
Pondělí, 28 Květen 2012 21:55

Již jen do čtvrtka 31. května budete moci navštívit výstavu Rituály normalizace. (Školy mají možnost po domluvě zavítat na výstavu i v pátek 1. června.) Výstavu již navštívilo přes 500 lidí a mnozí zanechali báječné vzkazy v knize návštěv. Děkujeme za ně!

 
Fotogalerie 2012
Čtvrtek, 10 Květen 2012 21:55

Fotky ze Zlínského jara 2012 jsou zde. Nestihli jsme ovšem dokumentovat vše, pokud nám pošlete své fotografie, obzvlášť ze Dne pracovního a Dne svátečního, velice rádi je přidáme na stránky!

 
Program v Den sváteční
Středa, 02 Květen 2012 23:36

Nedělní program na nám. Míru v Den sváteční bude od 10:00 do 18:00 patřit prezentacím, aktivitám a hrám připraveným neziskovými organizacemi. Od 12:00 započně i program na pódiu, kde budou koncerty kapel Pass, Žamboši a Epy De Mye, mezi nimiž proběhnou i taneční, žonglérská či hudební představení organizací.

 
Lokality v Den pracovní
Neděle, 29 Duben 2012 10:12

Aktualizovali jsme informace o lokalitách úklidů v Den pracovní. Ať už jste jednotlivci nebo organizace, máte možnost se zapojit. Den pracovní je především symbolický způsob, jak aktivně a dobrovolnicky pomoci své obci. Cílem je posílit v lidech pocit odpovědnosti a propojit jednotlivé organizace a komunity.

 
Paní Meda Mládková se nezúčastní
Čtvrtek, 26 Duben 2012 21:12

Z Muzea Kampa dorazila zpráva o nemoci, která zabránila paní Medě Mládkové v návratu z pobytu v USA. S velkou lítostí tak musela zrušit svůj program, včetně diskuze "Umění za hranicemi" na Zlínském jaru. Vzniklou situaci řešíme, ale především přejeme paní Mládkové brzké uzdravení. Účast v diskuzi již potvrdil scénograf, architekt, malíř, grafik, designér a pedagog Petr Kolínský, který otevíral loňskou výstavu Cenzurováno. Další host Roman Franta připravuje zajímavou projekci dokumentující umění na hranici a za ní.

 
Svoboda ve filmu
Sobota, 21 Duben 2012 17:38

Přidali jsme program projekcí filmů v Den tvůrčí. Polské filmy bude komentovat filmová kritička Beata Dżon, íránské pak režisér Said Manafi. Odpoledne bude patřit filmům skautským a večer se uskuteční zlínská premiéra filmu Olgy Sommerové "Věra 68".

 
<< Začátek < Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 Další > Konec >>