Plakáty ke stažení
Sobota, 21 Duben 2012 17:22

Na stránce Média si můžete stáhnout plakáty Zlínského jara. Budeme velice vděční, pokud je budete dále šířit emailem, případně je vytisknete na nástěnku vaší organizace, instituce, firmy, ...

 
Michael Kocáb v Den přemýšlení
Pondělí, 16 Duben 2012 23:12

Pozvání do Zlína přijal Michael Kocáb. Bude moderovat závěrečnou diskuzi věnovanou Václavu Havlovi.

 
Výjimečné výstavy Zlínského jara
Pátek, 06 Duben 2012 14:14

V rámci letošního festivalu připravujeme tři výjimečné výstavy. V krytu pod Zlínskou poliklinikou můžete znovu prožít "Rituály normalizace" ve fotografiích významné české dokumentaristky Dany Kyndrové. Ve vestibulu divadla vás čeká stoleté dobrodružství organizace s ne vždy lehkým osudem na výstavě "100 let českého skautingu" a v prostorách multikina Golden Apple Cinema se představí přes dvacet neziskových organizací Zlínského kraje, které vědí, že "Normální je pomáhat".

 
Audience v závěru Dne přemýšlení!
Úterý, 27 Březen 2012 16:20

Závěrečnou část Dne přemýšlení nazvanou "Václav Havel: inspirace" započne pražské Divadlo Na tahu s představením Audience. Bezprostředně bude navazovat diskuze s lidmi, které Václav Havel inspiroval a inspiruje.

 
Výzva organizacím i jednotlivcům
Čtvrtek, 22 Březen 2012 20:41

Zapojte se do realizace Zlínského jara! Je hned několik možností. Neziskové organizace mohou prezentovat svoji činnost na výstavě Normální je pomáhat v multikině Golden Apple Cinema nebo v Den sváteční na nám. Míru. Organizace i jednotlivci se mohou zúčastnit také v Den pracovní. Bližší informace naleznete ve zveřejněném textu výzvy.

 
První informace o Zlínském jaru 2012
Čtvrtek, 01 Březen 2012 19:50

Již jen dva měsíce nás dělí od 2. ročníku festivalu demokracie a občanské společnosti Zlínské jaro. Postupně budeme doplňovat program jednotlivých festivalových dnů. V Den přemýšlení 3. května se můžete těšit opět na zajímavé a nevšední diskuze v Městském divadle. Mezi hosty, kteří již potvrdili svou účast je Meda Mládková, Jiřina Šiklová, Rut Kolínská, Erik Tabery, Eva Buttová a Jiří Zajíc.

 
"Sdílení" bude mimořádně věnováno památce Václava Havla
Úterý, 17 Leden 2012 21:49

Lednová talkshow "Sdílení", ředitele Městského divadla Zlín Petra Michálka, bude mimořádně věnována památce Václava Havla. Bližší informace na stránkách divadla.

 
Pane Prezidente, děkujeme
Pondělí, 19 Prosinec 2011 10:05

Václav Havel je pro nás velkou inspirací a nadějí. Nadějí na dosažení spravedlivějšího a svobodnějšího světa, pokud je člověk dostatečně trpělivý v hájení pravdy. Inspirací třeba právě v organizaci Zlínského jara, protože je tato obhajoba stále nutná. Skláníme se před odvahou, s jakou se Václav Havel choval jako skutečný občan v době, kdy to bylo zdánlivě hloupé, nesmyslné a nebezpečné. Jako prezident byl archetypálním reprezentantem naší země a jako takový pro nás i zůstává.

Vážený pane Prezidente, děkujeme za to, co jste vykonal pro nás i budoucí.

 
Fotogalerie Zlínského jara 2011
Pátek, 13 Květen 2011 01:00

Nově jsme na stránky přidali fotogalerii akce. Na stránkách RTA lze také shlédnout reportáž ze Zlínského jara.

 
Poděkování
Pondělí, 09 Květen 2011 09:03

Děkuji všem, kteří se zapojili do příprav a realizace Zlínského jara 2011. Děkuji za podporu a porozumění, které se nám dostalo od občanů, kteří se aktivit účastnili. První ročník akce je za námi. Na hodnocení bude jistě ještě nějaký čas třeba. Ovšem už v průběhu Zlínského jara jsem byl oslovován mnohými lidmi s náměty na rok příští, což je neklamná známka toho, že Zlínské jaro si své místo našlo.

Stále ještě můžete navštívit výstavy Zlínského jara. Cenzurováno potrvá do 15. května, ostatní výstavy do 22. května.

Do konce týdne se zde objeví fotografie a další dokumentace akce.

Tomáš Pasterný

 
<< Začátek < Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 Další > Konec >>