Po prezidentských volbách
Neděle, 28 Leden 2018 00:00

Několik lidí se mě v minulém týdnu ptalo, co budeme dělat, když Zeman zase vyhraje. Nad tou představou jsem se usmíval a reagoval, že i v neděli vyjde slunce. A vida, vyšlo, dokonce se u nás nad pasekami roztrhla dlouho zamračená obloha.

Také jsem říkal, že energie se neztrácí - což k mé radosti po sečtení vyslovil včera i Jiří Drahoš. Na jeho podporu uspořádala spousta lidí po celé zemi nespočet akcí. Na podporu Miloše Zemana jsem nezaznamenal ani jedinou. Mezi těmi 2 700 000 Drahošových voličů je evidentně spousta akceschopných lidí a díky těmto volbám a dalším událostem v uplynulém roce (třeba Proč? Proto!) o sobě již víme.

Skutečně je to tak, slunce vyšlo, nic zas tak dramatického se totiž nestalo. Dočasně slaví úspěch demagogie strachu, ale nevystoupili jsme z EU ani z NATO, neroztrhali jsme si občanky a Zeman bude na scéně nanejvýš 5 let.

Pokud ale o něco skutečně velkého půjde, přátelé, již o sobě víme a pak o sobě také dáme hodně vědět ostatním :).

Věřím, že žádná velká dramata, podobná těm co přineslo 20. století, naši zem nečekají.

Proto v klidu připravujeme další ročník Zlínského jara, 8. ročník ve znamení osudových osmiček. Chceme právě ta dramata 20. století znovu a znovu připomínat, nejen těm co už zapomněli, ale také studentům. Další ročník Zlínského jara přinese do Zlína opět řadu osobností a diskusí o minulosti, přítomnosti i budoucnosti. To je odpověď na to, co budeme dělat a co děláme ve Zlíně posledních 7 let.

Energie se neztrácí!

Tomáš Pasterný